OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Miss Vysočiny 2010 má svou vítězku

miss_vysocinyTitul Miss Vysočiny 2010 získala v sobotu 17. dubna v Kulturním domě ve Žďáru nad Sázavou sedmnáctiletá studentka hotelové školy Barbora Stuhlová. Odbornou porotu okouzlila především svou bezprostředností a volnou disciplínou a získala i titul Nejkrásnější dívka Vysočiny. První vicemiss se stala Ostravačka Lucie Klukavá a druhou vicemiss Alice Kocáková z Brna.

Číst dál...

Energy Globe Awards už znají své světové vítěze

energy_globe_ikonaGalavečer v africké metropoli Rwandy Kigali odtajnil vítězné projekty největší mezinárodní soutěže věnované projektům na úsporu energie a ochrany životního prostředí Energy Globe Award. Během slavnostního večera představili zástupci odborné poroty vítězní projekty ve všech pěti kategoriích. Slavnostní večer letošního vyhlašování světových vítězných projektů probíhal ve spolupráci s organizací UNEP a také za účasti premiéra Rwandy. Publikum v sále také z pěti vítězných projektů vybralo absolutního vítěze. Tím se nakonec stal projekt z kategorie Voda z Indie na propojení podzemní cisterny na dešťovou vodu, která zajistí hospodárné zásobování vodou obyvatele vesnice.

Číst dál...

DOŽIVOTÍ POTVRZENO: Nejvyšší soud zamítl dovolání heparinového vraha

heparin_tuba_ikonaNejvyšší soud v Brně zamítl dovolání bývalého zdravotníka Petra Zelenky odsouzeného na doživotí za vraždy heparinem v havlíčkobrodské nemocnici. Zelenka tak ztratil další naději, jak zvrátit doživotní trest. „Mohu potvrdit, že dovolání Petra Zelenky bylo zamítnuto, k důvodům se vyjadřovat nebudeme,“ řekl exkluzivně pro server i-vysočina.cz bez dalších podrobností mluvčí soudu Petr Knötig. Obhájce Zelenky Jan Herout o rozhodnutí soudu nevěděl. „Je to beznaděj a marnost,“ reagoval Herout. Dodal, že s rodinou Zelenky zváží další právní krok, kterým je ústavní stížnost. Otec Zelenky měl dnes vypnutý mobilní telefon. UVNITŘ ČLÁNKU MŮŽETE ZHLÉDNOUT VEŠKERÁ VIDEA SERVERU I-VYSOCINA.CZ SOUVISEJÍCÍ S PŘÍPADEM HEPARINOVÉHO VRAHA PETRA ZELENKY!

Číst dál...

EXKLUZIVNĚ: Nemocnice údajně neodhalila vzácné onemocnění. Pacient zemřel

marfanDosud neznámý anonym má na svědomí, že lékaři v havlíčkobrodské nemocnici čelí dalšímu policejnímu vyšetřování. Tentokrát jsou podezřelí z toho, že u pacienta, který zemřel, možná nepoznali vzácný Marfanův syndrom, s kterým se v Česku ročně narodí asi dvanáct lidí. Případ se týká rodiny z Havlíčkobrodska. Redakce zná její jméno i bydliště, ale nemůže ho zveřejnit. Rodina totiž využila nového zákona, který od 1. dubna zakazuje novinářům zveřejňovat jména obětí trestných činů bez jejich souhlasu, a na informace vedoucí k jejich identifikaci a ke zveřejnění nedala rodina souhlas. PŘÍPAD SLEDUJEME A PRŮBĚŽNE BUDEME PŘINÁŠET DALŠÍ ZAJÍMAVÉ INFORMACE, KTERÉ NAJDETE JEN NA STRÁNKÁCH ZPRAVODAJSKÉHO PORTÁLU I-VYSOČINA.CZ A VE VYSÍLÁNÍ INFORMAČNÍHO TV KANÁLU. VIDEA K PŘÍPADU NAJDETE UVNITŘ ČLÁNKU.

Číst dál...

SLEDUJEME: Rodina se už spojila s odborníkem na Marfanův syndrom

marfanSledujeme osud rodiny z Havlíčkobrodska, která žije již několik týdnů ve strachu, že jejich milované dítě trpí vážným onemocněním, takzvaným Marfanovým syndromem, na který možná zemřel její otec. O případu jsme vás informovali jako první. Případ vyšetřuje policie na základě informací od zatím neznámého anonymu, který tvrdí, že lékaři včas nerozpoznali u pacienta vzácné onemocnění a ten zemřel na popraskání aorty. Nemocnice se brání, že lékaři postupovali správně, a odmítá také tvrzení rodiny, že jí neumožnila vstup do zdravotnické dokumentace. Podle mluvčí nemocnice o to rodina nepožádala. Nemocnice provedla vnitřní šetření a tím neprokázala žádné pochybení. NAŠI REPORTÉŘI RODINĚ, KTERÁ SI NEPŘEJE ZVEŘEJNIT SVOU IDENTITU, PŘEDALI KONTAKT NA ODBORNICI DIAGNOSTIKUJÍCÍ MARFANŮV SYNDROM. RODINA SE S NÍ UŽ SPOJILA.

Číst dál...

EXKLUZIVNĚ: Česko zahájilo jednání o vydání vraha Antonína Nováka na Slovensko

novak_simanek_ikonaSlovák Antonín Novák, který zavraždil devítiletého Jakuba Šimánka z Havlíčkova Brodu, má šanci, že bude vydán do své vlasti, kde by si měl odpykat doživotní trest. Česká strana před necelým měsícem zaslala rozsudek a žádost o převzetí do výkonu trestu odsouzeného Nováka slovenskému ministru spravedlnosti. V souladu s mezinárodní úmluvou Rady Evropy by tak mělo Slovensko zahájit řízení o uznání českých rozsudků, takzvané řízení o uznání cizozemského rozsudku. „Oficiální výsledek tohoto řízení bude zaslán českému ministerstvu spravedlnosti, které ho vyhodnotí,“ uvedla mluvčí Ministerstva spravedlnosti ČR Veronika Ludvíková. „Ať je klidně vydán, ale Slovensko musí dát záruky, že ho za deset let nepustí na svobodu,“ vyjádřil se k chystanému vydání otec zavražděného Jakuba Šimánka Hynek Blaško. UVNITŘ ČLÁNKU SE V NĚKOLIKA VIDEÍCH PODÍVEJTE NA PRŮŘEZ TRAGICKÝM PŘÍBĚHEM JAKUBA ŠIMÁNKA A JEHO MATKY HANY!

Číst dál...

EXKLUZIVNĚ: Jakubovice a Golčův Jeníkov se přou o střed republiky

pupik_evropy_ikonaKde vlastně leží střed České republiky? Obec Jakubovice a město Golčův Jeníkov na Havlíčkobrodsku, které jsou od sebe vzdušnou čarou asi dva a půl kilometru, v tom mají jasno. V Jakubovicích říkají, že střed republiky je u nich. Jenže to samé tvrdí i v Golčově Jeníkově. A to i přesto, že geometrický střed republiky leží podle posledních měření v Číhošti u Ledče nad Sázavou. „Nejsme jen středem naší země, ale také pupíkem Evropy,“ je přesvědčen Jaroslav Kreibich z Jakubovic.  Podle něj přišli Jakubovice s touto informací již před pěti lety, kdy prohlásili Jakubovice za Pupík Evropy. PŘIPRAVUJEME PRO VÁS VIDEO Z POCHODU KOLEM PUPÍKU EVROPY!

Číst dál...

REKLAMA