REKLAMA

Vedení Karviné se rozhodlo podpořit cestování městskou hromadnou dopravou úpravou cen jízdného. Děti od šesti do patnácti let, které dosud platily poloviční jízdné, budou mít od 10. června 2018 jízdu zcela zdarma. Stejně tak lidé nad 65 let, kteří nyní hradí plné jízdné.

 

REKLAMA

“K tomu kroku jsme přistoupili z několika důvodů. Městská hromadná doprava je ekologická, její využívání snižuje počet automobilů v ulicích. Jsem rád, že jsme mohli především díky dobrému hospodaření města dopravu zdarma dětem a seniorům poskytnout,” uvedl primátor Karviné Jan Wolf (ČSSD).

Osoby, které splňují věkovou podmínku a budou chtít využít bezplatnou jízdu, si budou muset vyřídit bezkontaktní čipovou kartou ODIS, která je nepřenosná a každoročně obnovována nahráním ročního bezplatného kuponu v přepravní kanceláři dopravce.V autobusové dopravě se občané mohou těšit ještě na jednu novinku. „Od změny jízdních řádů, tedy 10. června, bude možné  ve všech vozech příměstské dopravy platit jízdné bezkontaktní platební kartou,“ doplňuje náměstek primátora Lukáš Raszyk (ČSSD). Dopravce se rozhodl možnost platby bezkontaktní kartou zavést také ve všech linkách městské autobusové dopravy na území Karviné.

REKLAMA