OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Blíží se vyvrcholení Prázdnin v Telči

telc_panorama_z_balonuO tomto víkendu vyvrcholí hudební festival Prázdniny v Telči. Středeční koncert Nezmarů, stálic na české folkové scéně, byl překlenutím do poslední čtvrtiny festivalu a znamená to, že jsou před námi poslední čtyři dny nejdelšího hudebního festivalu v České republice.

Číst dál...

Výstava díla Salvadora Dalího v Jihlavě se blíží

salvador_daliPo roce se Jihlava opět může těšit na výstavu světového umělce. Po loňské výstavě Pabla Picassa bude na stejném místě, tedy v Domě Gustava Mahlera ve Znojemské ulici, k vidění dílo věhlasného, kontroverzního, ale respektovaného a oblíbeného malíře, fotografa a sochaře Salvadora Dalího (1904–1989, Španělsko). Výstava bude veřejnosti otevřena od  20. srpna do 30. října 2010 pod názvem Salvador Dalí – Božská komedie.

Číst dál...

Ředitel Nemocnice Jihlava rezignoval

nemocnice_jihlavaK 31. srpnu 2010 končí na vlastní žádost ve funkci ředitele Nemocnice Jihlava, p. o. Josef Čekal. Největší krajskou nemocnici na Vysočině vedl od května 2009. Na uvolněné místo vypsala Rada kraje Vysočina okamžitě výběrové řízení.

Číst dál...

Kraj připojí Třešť na telekomunikační síť ROWANET

trestKrajská páteřní optická telekomunikační síť ROWANET se dále rozšiřuje. Do konce roku 2010 se k současným jedenácti městům a osmi menším obcím připojí také Třešť. Vybudování zhruba 7,7 kilometru dlouhé optické trasy Stonařov – Třešť přijde na 5,623 milionu korun.

Číst dál...

Jihlavská vysoká škola se v letošním roce dočká stavební modernizace

vs_polytechnickaByla zahájena objemově i finančně největší akce v historii školy – 2. etapa výstavby hygienických zařízení za zhruba 15 mil. Kč. Do poloviny listopadu tohoto roku vzniknou ve všech patrech budovy školy nová centrální hygienická zařízení pro celý objekt, která již budou odpovídat současným hygienickým normám a standardům. V podzemí školy bude nová šatna pro studenty a zcela nový výtah ve vnitřním traktu budovy vylepší přístup i pro tělesně postižené osoby.

Číst dál...

REKLAMA