OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Je nutné přeladit na DVB-T2. Vysílače pro Jihlavsko vypnou vysílání ve starém standardu DVB-T od 27. srpna 2020.
 
V České republice probíhá druhá vlna televizní digitalizace. Přeladění na nový digitální signál DVB-T2 se postupně dotkne všech domácností, které přijímají vysílání pomocí venkovní či klasické antény nebo společné antény v bytovém domě. Dotkne se tedy také Jihlavy a našeho regionu.

„Už 27. srpna 2020 vypnou své stávající vysílání DVB-T vysílače Jihlava-Javořice a Pardubice-Krásné. Jejich signál využívá převážná většina obyvatel našeho regionu,“ informoval mluvčí města Jihlavy Radovan Daněk s odkazem na dopis generálního ředitele ČT Petra Dvořáka.

Česká televize je totiž prvním vysílatelem, který opouští starý vysílací standard DVB-T a nabízí divákům pomoc s řešením a informacemi. Lidé se tak mohou s jakýmikoli dotazy ohledně vypínání vysílačů a přeladění na DVB-T2 obracet na telefonní linku České televize 2 6113 6113 případně na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Podrobné informace jsou zároveň dostupné také na webu www.digict.cz.

REKLAMA

 

REKLAMA