REKLAMA

Hodonín má třetí oranžový přechod

Už tři tzv. „oranžové přechody“ má Hodonín. Jedná se o přechody pro chodce, jejichž bezpečnost se zvyšuje nasvětlením LED svítidly a jež podporuje ze svých prostředků Nadace ČEZ. Třetím přechodem je ten v ulici Dvořákova u křižovatky při autobusovém nádraží. Do užívání převzalo město přechod včetně jeho nasvětlení oficiálně právě dnes.

Číst dál...

Přepážky evidují zvýšený zájem o novinky ve vydávání osobních dokladů

Počínaje 1. červencem 2018 nastaly změny ve vydávání řidičských průkazů, občanských průkazů a pasů. Přepážky evidují zvýšený zájem. Změny legislativy zjednodušují vydávání řidičských průkazů a dalších dokladů ke způsobilosti řidiče, avšak upravují se i správní poplatky. Novinky se týkají i občanských průkazů. Nově jsou vybaveny čipem a lze je vydat ve zkrácených lhůtách, podobně jako cestovní doklady už do 24 hodin.

Číst dál...

Začne velká rekonstrukce mostu na Brněnské

Nákladná plánovaná rekonstrukce mostu v ulici Brněnská na frekventované výpadovce směr Brno a Kyjov vedoucího přes silnici I/55 Břeclav-Uherské Hradiště začne v pondělí 2. července. Trvat má rok a rozdělena bude na dvě etapy. Řidiči musí ve špičkách počítat se zdržením. Zadavatelem a investorem akce je Jihomoravský kraj.

Číst dál...

Hodonín dokumentuje nová obrazová publikace

Dvě stovky fotografií, včetně pohledů na známá i méně známá místa z ptačí perspektivy, obsahuje obrazová publikace věnovaná městu Hodonín. Právě v těchto dnech přichází ke svým čtenářům a potěší jak hodonínské občany, tak příznivce a návštěvníky města. Pro zájemce je už teď publikace k dostání za 250 korun v turistickém informačním centru, v Knihkupectví Dvořáková a v Lázních Hodonín.

Číst dál...

REKLAMA