Památník Antonína Ježka již zdobí park v Branišovské

Ve středu 12. května byl slavnostně odhalen památník parašutisty Antonína Ježka na Branišovské ulici. Památník, který byl v červnu v roce 1925 umístěn ve Čtyřech Dvorech v dnešní Větrné ulici byl od počátku 80. let ve velmi zchátralém stavu. Jeho torzo bylo objeveno v roce 2006 v areálu letiště v Hosíně. Po několika letech snahy Vojensko – letecké historické společnosti o jeho obnovu město zajistilo restaurování pomníku a stavební úřad vydal územní souhlas s jeho umístěním ve vybrané lokalitě.

Číst dál...

Úpravy parkování v zónách v Českém Krumlově

Dopravní režim v zónách placeného stání v Českém Krumlově se na přelomu září a října v některých lokalitách mírně upravuje. Město k úpravám přistoupilo na základě podnětů obyvatel, kteří apelovali na změny v režimu. Parkovací místa před domy měli totiž neustále obsazená auty turistů, kteří využívali bezplatného nočního stání.

Číst dál...

Český Krumlov se zaměří na systematické využívání digitálních technologií v dopravě, správě města i při poskytování služeb občanům

Chytré řízení dopravy, datově řízené město, ale i efektivnější svoz odpadu zahrnuje digitální strategie, kterou má nově zpracovanou město Český Krumlov. Pomocí moderních technologií a využitím konceptů pro budování takzvaných chytrých měst chce město usnadnit život obyvatelům a zefektivnit správu.

Číst dál...

Město Český Krumlov otevírá programy finanční podpory, ve kterých rozdělí přes osm milionů korun

Možnost získat finance na činnosti, které přispívají k rozvoji života obyvatel v Českém Krumlově, mají nyní nejrůznější organizace, spolky a sdružení. Město Český Krumlov právě otevírá příjem žádostí o dotace z programů podpory. Žádosti o dotaci lze podávat od 1. do 15. února v oblasti kultury, zahraniční spolupráce, sociálních a souvisejících služeb, sportu a volnočasových aktivit dětí a mládeže.

Číst dál...

Vodohospodáři instalují mobilní úpravnu pitné vody ve Vyšším Brodě

Dlouhodobé sucho a rostoucí počty návštěvníků. To je kombinace, která může způsobit zejména v turisty oblíbených oblastech potíže s nedostatkem pitné vody. Pro takové případy mají vodohospodáři společnosti ČEVAK a.s. v záloze náhradní řešení. Ve Vyšším Brodě instalují mobilní úpravnu vody. Ta posílí dosavadní zdroje.

Číst dál...

REKLAMA