Poslední dva týdny zbývají prvoligovým fotbalistům Českých Budějovic na doladění formy na jarní část nejvyšší české fotbalové soutěže. Dlouhá zimní příprava se nesla v duchu tvrdé přípravy v českých podmínkách. Hlavní herní praxi získávali hráči v zimní fotbalové lize, ve které se probojovali až do finále.

Ještě v neděli 4. ledna započali svěřenci trenéra Urbana zimní přípravu, ve které odehráli zatím 6 přípravných utkání, z nichž 5 bylo v rámci zimní ligy. Do startu soutěže stihne Dynamo ještě dvě utkání a zaplní si tak zbývající víkendy.

dynamo1

Po týdnu trénování v novém roce a shazování kil z vánočního cukroví se hráči s jarní realitou potkali poprvé v utkání skupiny s Duklou Praha. A zdálo se, že po slibném úvodu se nechali pomaleji se rozehrávajícím soupeřem mírně zaskočit, protože utkání se jim vůbec nepovedlo. Ještě do poločasu prohrávali 0:3, a když Berger uzavřel v utkání hattrick, byl výsledek 0:6 velmi studenou sprchou jak pro hráče, tak trenéra. Příčinou však bylo velké množství zraněných a marodných.

Následující šance na reparát s žižkovskou Viktorkou pak přinesl odčinění ve formě dvoubrankového vítězství. Hned zezačátku byla velmi omlazená sestava aktivní a již 3. minuta přinesla po centru Linharta gól z kopačky Škody. Následně se párkrát dobře předvedl brankář Hajdušek, který si poradil jak s průnikem Haška do šestnáctky, tak s ostřelováním své svatyně. Ač se Žižkov snažil o vyrovnání, větší šance si nevypracoval. Naopak Kalod získal při napadání míč, který předal Škodovi, a ten centrem zleva našel zpět Kaloda, jehož hlavička zvýšila na 2:0. Žižkovská snaha neutuchala, ale žádné větší výpady směrem k Hajduškovi se již nekonaly, a tak s čistým kontem a třemi body skončilo druhé představení zimní ligy.

dynamo2

Poslední zápas skupiny s druholigovou Vlašimí se nesl ve znamení velkých nepřesností. Až po půlhodině se poprvé předvedli Jihočeši, ovšem branku dát nedokázali. Gólově se prosadili až po centru Řezáče a střele Škody z první. Po rohovém kopu pak Podstavek přidal špičkou druhou branku a do kabin tak šli spokojenější černobílí. Ve druhém poločase se kupily šance Dynama, ale dlouho byly bez gólového úspěchu. Až v 71. minutě přízemní střelou rozvlnil síť Škoda. Deset minut později snížila Vlašim gólem Veselého, který se trefil zblízka pod břevno. Možný tlak však utnul hned za minutu svým třetím gólem Škoda, tentokrát hlavou po centru Kaloda. Tímto se díky šesti bodům a dvoubodovému náskoku umístili Jihočeši na prvním místě, a postoupili tak do semifinále.

To se hrálo s Bohemians 1905 a zápas byl až na úvodní střelu Škody, se kterou si Švenger v bráně klokanů poradil, hodně bojovný a bez větších šancí. Gólově se nedokázal prosadit ani jeden z týmů, a tak došlo na penaltový rozstřel. Všichni střelci svou úlohu plnili bezchybně, až v páté sérii si Křížek poradil se střelou Šírla, a naladil tak Dynamo na finále.

dynamo3

V tom se střetli s královéhradeckými Votroky, kteří měli více ze hry. A ujali se v 19. minutě také vedení po úniku Malinského, který obešel Hajduška a vstřelil vedoucí branku. To Jihočechy nakoplo, ovšem žádnou větší šanci si nevypracovali. Když pak po rohovém kopu těsně před přestávkou z nepřehledné situace dostal Vaněček míč do brány, bylo to již 2:0. Druhý poločas byl velmi útočný, ale ani jedna ze šancí brankou neskončila, a Hradec Králové tak vyhrál celý turnaj. Michal Škoda byl pro spravení jihočeské nálady alespoň vyhlášen nejlepším hráčem turnaje.

dynamo4

Poslední odehrané přípravné utkání s druholigovými Pardubicemi pak i s novými tvářemi Tomášem Janotkou a Jakubem Peškem v sestavě přineslo pouze marné obléhání soupeřovy branky. A jelikož pardubičtí útočníci svou úlohu dvakrát zvládli, zvítězili 0:2.

O víkendu zajíždí tým k utkání do Vídně, kde se utká s místním Rapidem, o týden později se pak představí na Valentýna doma v utkání s Teplicemi. V sobotu 21. února pak již následuje Synot liga a její první jarní kolo, když se od 20:15 představí fotbalisté Dynama ve Štruncových sadech v utkání s Viktorií Plzeň. Těm má tým z Českých Budějovic co vracet, jelikož podzimní utkání skončilo jasnou výhrou Plzně 0:4. Body budou třeba, jelikož v tabulce mají Jihočeši tříbodový náskok na sestupové příčky. Naopak domácí Plzeň bude chtít uhájit své aktuálně jednobodové vedení na čele tabulky. Nechme se tedy překvapit, jak vstoupí hráči do prvního utkání jara.