OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Urostlý stoper Mohamed Tijani se stal slávistou a dostal tak předčasný dárek ke svým pondělním 23. narozeninám! Jeho hostování z FC Vysočina, kde strávil celý rok 2019, se proměnilo v přestup do Slavie Praha. Obránce z Pobřeží Slonoviny však obratem zamíří na hostování do Slovanu Liberec.

„Pro nás je vždy odměnou za naší prací, pokud si některý z českých top klubů vybere hráče z Jihlavy. U Moma ten zájem postupně projevila celá česká špička, což také vypovídá o tom, jak zajímavý je to hráč. Bohužel platí i teď v létě, co platilo v zimě, takový fotbalista je pro nás momentálně neudržitelný. Přestože jsou zájmy klubu pro nás na prvním místě, nikdy nechceme bránit naším hráčům v osobním rozvoji, pokud jsme přesvědčeni, že je může přestup posunout. Přejeme Momovi hodně úspěchů a věříme, že na své jihlavské působení bude rád vzpomínat,“ okomentoval Tijaniho transfer Lukáš Vaculík, sportovní ředitel klubu.

REKLAMA

Mohamed Tijani (nar. 10.7.1997) hrál až do sedmnácti let fotbal v rodné vesnici v Pobřeží slonoviny. Z toho do šestnácti let bosky. V sedmnácti letech dostal šanci zamířit do akademie španělského klubu Rayo Vallecano. V lednu 2018 odešel do Česka, kde začal oblékat dres Vyškova v MSFL. Nastoupil zde do 32 třetiligových či pohárových duelů, v nichž zaujal scouty FC Vysočina. Do Jihlavy přestoupil v lednu 2019 a v dresu FCV nastoupil do 29 ligových utkání, v nichž zaznamenal jednu branku. O rok později odešel na hostování do týmu úřadujícího české mistra Slavie Praha, kde nastoupil do dvou duelů nejvyšší soutěže.

REKLAMA